Aeroklub Ziemi Lubuskiej (AZL) położony jest w niezwykle malowniczym miejscu, a dokładnie w lasach rozciągających się nad doliną Odry, w miejscu, gdzie przecina ją pasmo wzgórz – Wał Zielonogórski.

Aeroklub dysponuje trawiastym lotniskiem o powierzchni ok. 80 ha. Lotnisko funkcjonuje sezonowo i służy do uprawiania sportów. Dodatkowo wykorzystywane jest także do lotnictwa sanitarnego, przeciwpożarowego, straży granicznej, jak również gospodarki rolnej i leśnej.

Kursy poszerzające kwalifikacje i cykliczne szkolenia nauki latania, to nie jedyne aktywności jakie można podjąć w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. Wprowadzono niestandardowe procedury szkoleń, które mają na uwadze personalizację i zindywidualizowany tok zajęć.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej organizuje polsko-niemieckie obozy spadochronowe i szybowcowe. Podczas ich trwania adepci wymieniają się wiedzą teoretyczną i praktyczną, a także dotychczasowymi doświadczeniami. Niemieckie aerokluby, które są partnerami zawodów, to m.in. Neuhausen, Pirna, Klix, Kiel i Hamburg.