Organizacja obozów i codziennych zajęć jeździeckich to jeden z głównych celów działania Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego (ZKJ). Polsko-niemieckie obozy jeździeckie integrują młodych ludzi pochodzących z dwóch sąsiednich państw.

W obozach jeździeckich mogą wziąć udział zarówno osoby doświadczone w jeździe konnej, jak również takie, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tymi zwierzętami.

Działania jakie pomagają w osiągnięciu sukcesów terapeutycznych:
  • regularne jazdy konne
  • bogaty program integracyjny
  • zajęcia sportowe
  • zajęcia językowe
  • wycieczki

Zielonogórski Klub Jeździecki jest również znanym w Polsce klubem sportowym. Zawodnicy ZKJ z sukcesami startowali i startują w dyscyplinie skoków przez przeszkody i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Zawodnicy klubu zdobywali medale Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody i WKKW w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i młodych jeźdźców. Z powodzeniem reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy w WKKW.

ZKJ odnosi również sukcesy w sporcie osób z niepełnosprawnościami. Pracownik klubu Paweł Bernat zdobył srebrny medal w ujeżdżeniu na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 r.

Zielonogórski Klub Jeździecki tworzą ludzie z pasją, którzy łączą pracę z rekreacją. Codzienne szkółki, spotkania członków klubu przy ogniskach czy wyjazdy na rajdy bardzo integrują zarówno młodzież, jak i dorosłych. ZKJ to grupa miłośników hippiki, kuźnia charakterów, w której buduje się wzajemne zaufanie i przyjaźń.